NOVI NEUSPJEH: CRNA GORA ZA SEDMO MJESTO

Vateropolo reprezentacija Crne Gore drugi put je poražena od selekcije Hrvatske na olimpijskom turniru uTokiju, ovoga puta rezultatom 12:10, po četvrtinama 0:1, 4:5, 3:3, 3:3.

Crna Gora je zahvaljujući velikom broju primljenih golova u drugoj četvrtini izgubila susret. Osim dva izjednačenja 2:2 i 3:3, Hrvati su imali prednost od dva gola koju su na kraju sačuvali.

Hrvatska selekcija uspijevala je da pobjegne i na četiri gola prednosti  (11:7 i 12:8) ali Ukropina i Perković dva puta uspjeli su u finišu da ublaže poraz. Strijelci za Crnu Goru: Ivović 3, Matković i Perković po 2, Vidović, Ukropina i Brguljan po gol.

I u ovoj utakmici Crna Gora je imala loš učinak sa igračem više. Golman Tešnaović je imao 7 odbrana, a njegov kolega na drugoj strani Ivan Marsenić je čak 13 i predstavljao je nerešivu enigmu za naše napadače.

U nedelju u ranim jutarnjim satima Ajkule će igrati za sedmu poziciju sa poraženim iz susreta Italija-SAD.