JADRANU DERBI POSLIJE PREOKRETA U DRUGOM POLUVREMENU

Vaterpolisti Jadrana slavili su večeras u derbiju 11. kola Prvenstva Crne Gore protiv Primorca 13:8 (2:1, 2:4, 4:3, 5:0) i obezbjedili prvo mjesto prije kraja ligaškog dijela takmičenja. U plej ofu kreću sa prve pozicije, upravo protiv direktnog rivala za titulu iz Kotora.

Tim Petra Radanovića je bolje otvorio derbi i poveo sa 2:0. Strelci su bili Dimitrije Obradović i Uroš Vučurović. Do kraja četvrtine uzvratio je Marko Mršić.

Do velikog odmora vodila se velika borba. Inicijativu su preuzeli gosti i Aljoša Mačić je pogodio za 2:2, da bi Jovan Vujović sa dva gola donio Novljanima prednost od 4:2. Izabranici Ranka Perovića su u nastavku preokrenuli i u režiji Vuka Draškovića, Marka Gopčevića i Đorđija Stanojevića poveli serijom 3:0.

U nastavku utakmice Martin Gardašević je izjednačio na 5:5, Đorđije Stanojević je donio Primorcu prednost od 6:5. Uroš Vučurović je „poravnao“ rezultat, da bi, nedugo zatim, Primorac ponovo poveo – gol za 7:6 postigao je Marko Mršić. Matej Čaraj je bio precizan za 7:7, a Bojan Paunović pogodio za 8:7. Treća četvrtina je zavšena rezultatom 8:8, strelac je bio Danilo Radović.

Rasplet situacije je uslijedio u posljednjoj četvrtini. Danilo Radović je sa dva gola najavio pobjedu Jadrana, a Jovan Vujović i potvrdio četiri minuta pre kraja utakmice.

Golove za Jadran su postigli: Danilo Radović i Jovan Vujović po tri, Uroš Vučurović dva, Matej Čeraj, Martin Gardašević, Marko Petković i Dimitrije Obradović po jedan.

Golove za Primorac dali su: Đorđije Stanojević i Aljoša Mačić po dva, Vuk Drašković, Marko Mršić, Marko Gopčević, Bojan Paunović po gol.

Do kraja ligaškog dijela ostalo je još jedno kolo, koje se igra u srijedu, a sastaju se Kataro-Jadran i Budva-Primorac, nakon čega počinje finalna serija u kojoj su za titulu potrebne tri pobjede.