Odložena viza za Fukuoku

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore nije iskoristila prvu šansu da izbori vizu za Svjetsko prvenstvo u Fukuoku. Poražena je danas u borbi za 5. mjesto na Evrposkom prvenstvu u Splitu od Grčke sa 14:12 (1:2, 2:3, 6:2, 5:5), pa će vizu za odlazak u Japan tražiti u borbi za sedmo mesto koje donosi plasman na mundijal iduće godine u meču sa poraženim iz susreta Francuska-Gruzija.

Petković i saigrači su dobro počeli susret. Poslije prvih osam minuta rezultat je bio 2:1 za selekciju Vladimira Gojkovića. Strijelci su bili Kanstanin Averka i Vladan Spaić. S druge strane, mrežu odličnog Petra Tešanovića, uspio je da zatrese Guvetsis.

U drugoj dionici igrao se gol za golom. Vlahopulos je pogodio za 2:2, Dušan Matković za 3:2, a Agriropulos ponovo izjednačio rezultat. Bogdan Đurđić i Aleksa Ukropina donose prednost od 5:3, Vlado Popadić je promašio zicer, ali je sa druge strane Petar Tešanović odbranio peterac – 5:3.

Reprezentacija Grčke je smanjila prednost, Papanastasiju je pogodio peterac za 4:5, a reprezentacija Crne Gore nastavlja sa promašajima što se na velikim takmičenjima kažnjava. Strijelac za 5:5 je bio Nikolaidis. Nestalo je mira u redovima selekcije Crne Gore i primljena su dva laka gola, a strijelci su bili Papanastasiju i Genedijunasa za 7:5. Seriju protivnika od 3:0 prekinuo je Dušan Matković – 6:7. Međutim, već u sledećem napadu, sa dva igrača više, pogodio je Alafrakis – 8:6. Đurđić je realizovao peterac za 7:8, ali je i Genedijunas iz penala uzvratio za 9:7.

U poslednjih osam minuta uslijedila je obostrana golejada, Matković je smanjio na 9:8, Agriropulos pogodio za 10:8. Zatim Kakaris pogađa za 11:8 i sve je bilo gotovo. Do kraja utakmice Crna Gora je  uspjela golovima Averke i Petkovića da smanji 12:10, Gedonilis  13:10, Mršiić 13:11. Crna Gora je uspjela da smanji  na 12:13, strijelac  Petković, a Grci su sa još jednim pogotkom došli do novog gola i konačnog rezultata.

U subotu, vjerovatno sa Gruzijom, Crna Gora traži vizu za Japan.