Novljani blistali na školskim sportskim igrama

Na jubilarnom 40. prvenstvu Školskih sportskih igara Crne Gore koje je u Baru okupilo najbolje ekipe u atletici, basketu, košarci, šahu, učenici su u pratnji svojih nastavnika i trenera imali priliku da pokažu svoje sportske mogućnosti.

Na ovom takmičenju učenici iz OŠ “Dašo Pavičić” postigli su zapažene rezultate. Osvojili su prva mjesta i zlatne medalje u muškoj i ženskoj konkurenciji u košarci i u šahu. U basketu 3×3 učenice ove škole bile su treće, a kada su ekipni sportovi u pitanju odbojkašice OŠ “Dašo Pavičić” su bile četvrte. Učenici ove škole imali su zapažen rezultat i u atletici.

Košarkaška ekipa OŠ “Dašo Pavičić” koju čine učenici V i VI razreda za prvo mjesto i titulu prvaka Crne Gore pobjedila je vršnjake iz OŠ “Dušan Korać  iz Bijelog Polja 40:32. Zlatnu medalju za svoju školu osvojili su: Novak Milić, Đorđe Ivelja, Đorđe Čepić, Luka Jeretin, Mihailo Lazović, Đorđe Marić i Matija Stanišić.

U ženskoj konkurenciji  košarkašice ove škole u finalu su pobjedili ekipu OŠ “Ristan Pavlović” iz Pljevalja 32:22. Zlatnu medalju su osvojile: Petra Sučević, Simona Spaić, Ena Bašlin, Magdalena Drašković, Ana Mićunović, Tijana Tadić, Maša Lacman, Elena Mandić, Marija Kosić i Nađa Đekić.

Uspjehu košarkaških ekipa pridružila se ekipa u basketu 3×3 koja je osvojila treće mjesto i bronzanu medalju. U prvom susretu košarkašice iz Herceg Novog su poražene od učenica OŠ “Ristan  Pavlović” 8:6, a u borbi za medalju pobjedili su ekipu OŠ “Mehmed Lekić” (Tuzi) 8:5. Bronzanu medalju na turniru u Baru su osvojile: Doroteja Šumar, Tamara Tomašević, Jovana Rikalo i Nađa Savković. Trener svih košarkaških ekipa je Željko Milićević.

Prvo mjesto i zlatnu medalju na završnom prvenstvu osvoila je i šahovska ekipa Steva Obradovića koja je u polufinalu  bila bolja od učenika “Ratko Žarić” (Nikšić) 2:0,5. U meču za zlato  bilo je znatno teže i u regularnom dijelu sa ekipom škole  “Ristan Pavlović” rezultat je bio 2:2, a u razigravanju 2:1. Šampioni u školskom prvenstvu Crne Gore su: Ana Zgogurina, Mihailo Macura, Jovan Mirković, Maksim Kostjunčenkov i Aleksa Mihajlović.

U atletici Viktor Jančić učenik IV razred ove škole osvojio je treće mjesto i bronzanu medalju u diciplinu na 50 m sa dvije  godine starijim konkurentima. Kada je u pitanju atletsko takmičenje uspješni su bili i učenici OŠ “Ilija Kišić” iz Zelenike.

Prvo mjesto i zlatnu medalju u diciplini skok u dalj osvojio je Vidak Božović učenik VI razreda, Aleksa Adžić učenik IX razeda bio je drugi. Srđan Lero učenik IX razreda u trci na 100 metara stigao je prvi. Prva je bila i muška štafeta 4×100 m u sastavu: Vuk Aparac, Nikola Božović, Boždar Malović i Srđan Lero.