Jadranu bod protiv Partizana

Da sreća prati uporne potvrdili su večeras vaterpolisti Jadana koji su u utakmici drugog turnira Premier lige u Beogradu  odigrali neriješeno protiv Partizana 14:14 (5:2, 3:4, 3:3, 3:5). Partizan je vodio do same završnice, kada je Danilo Stupar donio izjednačenje i važan bod za ekipu Petra Radanovića.

Poslije prve četvrtine tim sa Banjice vodio je 5:2. Igrači Jadrana su u drugoj četvrtini prišli na gol razlike 5:6 i 6:7, ali su Marko Dimitrijević i bivši Jadranaš Nikola Giga uspjeli da vrate prednost svojoj ekipi od +3 (10:7).

Uoči poslednjih osam minuta igre, Partizan je imao prednost od dva gola, ali se Jadran vratio u igru i na početku poslednje četvrtine Danilo Radović je smanjio rezultat na 10:12.

U sledećem napadu siguran je bio Trtović, ali Matej Čaraj je pogodio mrežu Partizana, a poslije gola Jovana Vujovića rezultat je bio 12:13. Lovre Miloš je pogodio za 14:12, a Danilo Radović za 13:14. Posle greške Partizana, Danilo Radović je pogodio prečku, Novljani su se odbranili, a zatim preko Danila Stupara stigli do boda. Partizan je propustio svoju priliku da stigne do pobjede, a Novljani četiri sekunde prije kraja kada je Vasilije Radović pokušao da da pobjednički gol.

Strijelci za Jadran su: Jovan Vujović tri, Pavel Kalturin, Matej Čaraj, Danilo Radović, Martin Gardašević po dva, Radživon Zizudin, Vasilije Radović, Danilo Stupar po jedan.

Golove za Partizan postigli su: Lovre Miloš četiri, Dušan Trtović tri, Marko Dimitrijević i Petar Smiljević po dva, Nikola Giga, Zoran Božović i Lovro Paparić po jedan.

Jadran sutra od 11:30 igra sa Radničkim iz Kragujevca.