Прва мушка кошаркашка лига – Миленијум бољи од Приморја

Кошаркаши Приморја 1945 поражени су на свом терену у Игалу, у сусрету 6. кола Прве мушке кошаркашке лиге, од екипе Миленијума из Подгорице резултатом 69-80, по четвртинама 18-24,21-12, 17-22, 13-22.

Играчи  Зорана Тодоровића лоше су отворили меч и након прве дионице имали заостатак од 6 поена. Током другог периода Веселин Ковачевић и саиграчи одиграли су одлично и након неколико поена из транзиције, стекли предност коју су одржавали до краја првог полувремена. Очекивало се да ће играчи Приморја наставити у том ритму. Међутим, гости из Подгорице су у наставку сусрета ушли са већом енргијом и дошли до важне побједе. Тренер домаћег састава Зоран Тодоровић истиче, да је екипа Приморја на тренинзима током протеклих десетак дана радила са мањим бројем играча и да се то одразило на коначан исход сусрета.

-Честитам екипи Миленијума на побједи. Нисмо имали квалитетне тренинге током протекле двије седмице. Одразило се то на вечерашњи меч. Остали смо током сусрета без другог плејмејкера, тако да Мићовић није издржао притисак. Пали смо у трчању у другом полувремену, они су то искажњавали. Не може се добити утакмица са пет играча у ротацији. Морамо изаћи из повреда и наставити даље, рекао је Тодоровић.

Тренер Миленијума Зоран Гломазић честитао је својим момцима на побједи на тешком гостовању у Игалу.

-Ово је прва утакмица од почетка сезоне на којој смо комплетни.Показали смо да када смо комплетни да играмо одлично. Енргија и мотив је био на завидном нивоу. Честитам мојим момцима који су током седмице играли меч БИБЛ лиге у Бугарској, опоравили се и одиграли одличан меч. Приморје је одлична екипа, са врхунским тренером, и мислим дас у љубитељи кошарке уживали у овој утакмици, рекао је Гломазић.

У саставу Приморја Веселин Ковачевић и Огњен Мићовић су постигли по 14 поена, Мићовић је имао и 5 асистенција али и 8 исгубљених лопти. Ђурасовић је уписао 13 поена, Глоговац 12, Вучуровић 8, Петровић 7 и Радуловић један поен.

Код гостију из Подгорице која је постигла 13 тројки, бриљирао је млади Лука Жугић, који је постигао 30 поена, пратили су га Раичевић са 15,  Јањушевић са 13, Јовановић 8, Миротић и Цебаловић по 6, Богојевић 4 и Сретеновић и Улама по 2 поена.

Након 6. кола Приморје има скор од двије побједе и четири пораза, док Миленијум има двије побједе и три пораза.