HERCEGNOVSKIM ŠAHISTIMA SEDAM MEDALJA NA KVALIFIKACIONOM KADETSKOM PRVENSTVU

Članovi Šahovskog kluba Herceg Novi 1949 i sve četiri osnovne škole u našem gradu, osvojili su sedam medalja na 27. Kadetskom prvenstvu Crne Gore.

Takmičenje je podjeljeno na Južnu, Srednju i Sjevernu regiju, a najbolje plasirani će se boriti za učešće na završnom turniru.

Hercegnovski šahisti su briljirali, a dobar rad šahovskih instruktora kroz program „Šah u Škole“ je još jednom pokazao da je pred mladim šahistima svijetla budućnost.

U konkurenciji igrača do 8 godina potpuno zasluženo prvo mjesto osvojio je član ŠK Herceg Novi 1949 Robert Jusupov, sa 7 poena iz isto toliko odigranih kola.  Drugo mjesto pripalo je Danilu Pizurici, treće Tomi Maloviću i četvrto Milošu Zorniji, učenicima OŠ „Orjenski bataljon“.

U konkurenciji igrača do 10 godina, u žestokoj borbi prvo mjesto zauzela je  članica ŠK Herceg Novi 1949 Antonija Radović, učenica OŠ „Milan Vuković“, koja je osvojila 6 poena iz 7 odigranih kola, drugo mjesto osvojio je Danilo Slepčenko iz OŠ „Miloš Srzentić“ sa 6 poena, ali nešto slabijim buholcem, treće Petar Dragaš sa 5 poena, dok je u ukupnom plasmanu četvrti bio član ŠK Herceg Novi 1949 Todor Bjelica sa 4 i po poena iz 7 kola (treće mjesto u kategoriji dječaka za svoj uzrast, učenik OŠ „Milan Vuković“).

Prvo mjesto u konkurenciji igrača do 12 godina, u ukupnom plasmanu, osvojio je član ŠK Herceg Novi 1949 Maksim Kostunčekov sa 6 poena iz 7 odigranih kola, drugo mjesto Amelija Trubina (ŠK Rumija) sa 5 i po poena, dok je treće mjesto osvojio Jovan Mirković iz OŠ „Dašo Pavičić“ sa 5 poena iz 7 kola (drugi u kategoriji dječaka do 12 godina). U istoj konkurenciji dobar plasman ostvario je i Aleksa Radulović iz OŠ „Ilija Kišić“ sa 5 poena, dok je šesto mjesto sa 4 osvojena poena zauzeo Vojin Ružić iz OŠ „Dašo Pavičić“.

U konkurenciji igrača do 14 godina prvo mjesto zauzeo je Mihailo Pušara (ŠK Herceg Novi 1949) sa 7 poena iz 7 odigranih kola (učenik OŠ „Ilija Kišić“). Kuriozitet je da je mladi Pušara ponovio rezultat sa prošlogodišnjeg takmičenja. Drugo mjesto osvojio je Andrej Orlandić (ŠK Rumija) sa 5 i po poena, treće mjesto Vasilije Radulović (ŠK Rumija)  sa 4 i po poena, a dobar plasman su još ostvarili i članovi Šahovskog kluba Herceg Novi 1949, kao i polaznici Osnovnih škola „Ilija Kišić“ i „Orjenski Bataljon“.

Alen Šukurica je zauzeo četvrto mjesto sa 4 poena, Artem Borisov je zauzeo sedmo mjesto sa 3 poena, Uroš Gligović je zauzeo deseto mjesto sa 3 poena, a Ivan Medenica trinaesto mjesto sa 2 poena.

U konkurenciji igrača do 18 godina medalje su osvojili talentovani članovi ŠK Crnogorac sa Cetinja. Prvo mjesto Milo Pobor sa 6 poena, drugo Savo Vujović sa 6 i treće Peko Đurović takođe sa 6 poena, ali nešto slabijim buholcem.

Kada je riječ o hercegnovskim šahistima, 13. mjesto osvojio je Nemanja Motika iz OŠ „Ilija Kišić“ sa 3 poena, 15. Miloš Gligović iz OŠ „Orjenski Bataljon“ sa 2 poena, 16. Aleksandar Dabović iz OŠ „Orjenski Bataljon“ sa 2 poena, 17. Balša Ilić iz OŠ „Dašo Pavičić“ sa 2 poena i 18. Stefan Njegovanović iz OŠ „Orjenski Bataljon“ sa 2 osvojena poena.

Nema sumnje da je šah u Herceg Novom doživio još jedan veliki uspjeh, a ovog puta pored seniora, nistakli su se talentovani mladi šahisti.