Odbojka – drugo slavlje novog superligaša

Silno pojačana ekipa “Herceg Novog”, koja je povratnik u Superlgu, nije imala  nikakvih problema da opravda ulogu favorita, u derbiju drugog kola EPCG Superlige obojkašica protiv “Luke Bar”, sinoć u Sportskom centru Igalo.

Tatjana Bokan i  saigračice lako su došle do druge pobjede protiv najtrofejnije crnogorske ekipe, poslije samo tri seta – 3:0 (25:20, 25:12, 25:23 ).

Ekipa Milorada Krunića bila je bolja u svim elementima igre a, osim u poslednjem setu, gošće nisu ozbiljnije zaprijetile. I tada je domaći sastav kontrolisao situaciju, posebno u završnici kad je bilo najbitnije.

Tatjana Bokan je upisala18, Darija Čabonenko 10 poena za Herceg Novi, Diana Balai je dodala 9, Tijana Tvrdišić 7,  Jelena Stanimirović 6 i Lea Boban 5 poena.  U timu Vladimira Milačića istakla se Anastasija Petručenko sa 10 poena.

U narednom kolu odbojkašice ”Herceg Novog” gostuju ekipi “Gimnazijalca” u Kotoru.