„Karača“ slavila na turniru košarkaških veterana

Košarkaši Karače iz Herceg Novog, osvojili su košarkaški turnir veterana, koji je u protekla dva dana odigran u Igalu.

Izabranici Jovice Ogurlića su najprije u polufinalu savladali Beograd nakon produžetka rezultatom 58:56, nakon regularnog dijela susreta bilo je 50:50, da bi u finalu bili bolji od Valjeva 65:61.

Finale je prošlo u izjednačenoj igri i ekipe su se smjenjivale u vođstvu sve do samog kraja meča. Finiš susreta pripao je domaćoj ekipi, koja je preko Jovice Vučurovića i Ljubiše Savića došla do novog trofeja.

Trener KK Karača Jovica Ogurlić je kazao da je ekipa zasluženo osvojila prvo mjesto.

-Odigrali smo dva odlična meča i u uzbudljivoj završnici slavili protiv Beograda i Valjeva. Želim da se zahvalim svim učesnicima turnira, smatram da je opravdao očekivanja veteranske košarke, izjavio je Ogurlić nakon meča.

U susretu za treće mjesto Beograd je bio bolji od Nikšića, rezultatom 56:41.

Svi učesnici turnira dobili su medalje, a ekipe pehare, koje je obezbijedilo Crnogorski Savez sportske rekreacije.