Jadran odbranio titulu šampiona Crne Gore

Vaterpolisti Jadrana odbranili su titulu prvaka Crne Gore, pošto su večeras u četvrtom meču finala savladali Primorac u Kotoru 9:8. Bio je to treći trijumf tima Petra Radanovića u četvrtom duelu finala, prvi u gostima, kojim je serija i okončana.

Jadran je nametnuo ritam igre na startu ovog duela i kontrolisao je rezultat od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka. U prve dvije četvrtine sve je polazilo za rukom igračima ekipe sa Škvera

Odbrana je bila granitna kao i u ranijim susretima finalne serije. Darko Đurović je imao četiri sjajne intervencije, a sa druge strane, prednost Novljanima od 3:0, donijeli su Dimitrije Obradović, Jovan Vujović i Matej Čeraj.

U drugoj četvrtini slična slika u bazenu. Domaći igrači nisu uspjevali da nađu rješenje za bedem ispred gola Jadrana, Đurović je nastavio sa odličnim odbranama, a Martin Gardašević je postigao gol za 4:0. Tek u 14. minutu utakmice, Dušan Matković je uspio da pogodio mrežu odličnog Đurovića za 1:4.

Do kraja ove četvrtine, Marko Mršić je postigao gol za 2:4. Iz dvije munjevite kontre, Jadran je nagovjestio pobjedu jer je poveo sa 6:2, golovima Jaket Muskata i Marka Petkovića.

Međutim, u drugom dijelu utakmice ni Primorac nije želio da se preda. Imao je vjetar u leđa sa tribina, brojni navijači došli su da podrže svoj tim u trci za najdragocjeni trofej. Kotorani su  preko Marka Mršića stigli do 3:6 zatim je Danilo Radović bio siguran za 3:7. Do kraja treće četvrtine, Marko Mršić je postigao još jedan gol za 4:7.

Tokom završnih osam minuta igre, Vuk Drašković je siguran za 5:7. Napad gostiju je zatajio, ali je odbrana i dalje bila na visokom nivou. Domaći su propustili dva napada da stignu do minus jedan, a taj propust kaznio je Uroš Vučurović za 8:5. Uzvratio je Uglješa Vukasović za 6:8.

Na dva minuta prije kraja, Aljoša Mačić je najavio neizvjesnost – 7:8.  Uslijedio je faul u napadu Jadrana. Primorac je imao napad sa igračem više, a Aljoša Mačić je izjednačio na 8:8.

U finišu utakmice Jovan Vujović je uspio da pogodi gol sjajnog golmana Alesandra Kralja – 9:8. Marko Mršić nije bio precizan za gol za produžetak i peterce. I slavlje moglo je da počne!

Golove za Jadran postigli su: Jovan Vujović 2, Dimitrije Obradović, Jake Muskat, Matej Čeraj, Danilo Radović, Martin Gardašević i Marko Petković po 1.

Golove za Primorac postigli su: Marko Mršić 3, Aljoša Mačić i Vuk Drašković po 2, Dušan Matković 1.

Predsjednik VPSCG Đuro Marić po završetku utakmice uručio je srebrene medalje vaterpolistima Primorca i zlatna odličja igračima Jadrana. Šampionski pehar je u rukama kapitena Jadrana Marka Petkovića!