Italija poslala Crnu Goru na teži put do četvrtfinala

Foto LEN

U derbiju „A“ grupe Evropskog Prvenstva u Splitu, viceprvak svijeta – reprezentacija Italije, pobijedila je Crnu Goru 13:8 (1:0, 3:3, 6:2, 3:3) i izborila plasman u četvrtfinale dok će Crna Gora u nedelju, u doigravanju za četvrfinale, igrati sa Rumunijom.

Reprezentacija Italije brzo je povela, strijelac je bio Vićenco Dolče. Lazović je zatim odbranio peterac Di Somi, a prvih osam minuta reprezentacija Crne Gore imala je problema sa realizacijom i nije uspjela da zatrese mrežu rivala.

U drugoj četvrtini Italija vodi preko Đakoma Kanele 2:0, a Miroslav Perković i Bogdan Đurđić su ubrzo donijeli izjednačenje – 2:2. Uslijedio je novi peterac za Italiju i nova prednost, Lazović nije uspio da neutrališe precizan udarac Vićenca Rencuta. Izjednačenje je donio Aleksa Ukropina, ali je uzvratio Đakomo Kanela za novu prednost 4:3.

Neizvjesan duel uz jake odbrane nastavljen je i u trećoj dionici, Marko Mršić je poslao pravi projektil u mrežu Italijana za 4:4, ali je već u sledećem napadu, Luka Marciali pogodio za 5:4. Nije se predavala Crna Gora. Bogdan Đurđić je bio precizan za 5:5, ali je ponovo uslijedio napad sa igračem više i gol Italijana. Strijelac je Vićenco Dolčea – 6:5. Tada je uslijedio veliki pad u igri selekcije Vladimira Gojkovića. Petković i saigrači su potpuno stali. Di Fulvio je postigao dva gola za 8:5, a zatim su mrežu Dejana Lazovića pogađali Luka Damonte i Đakomo Kanela, za 10:5 uoči poslednje četvrtine.

U poslednjih osam minuta, Crna Gora je smanjila na 11:8 ali u finišu utakmice, sa dva gola, Italijani su rutinski priveli  utakmicu kraju.

Strijelci za Crnu Goru su: Vasilije Radović i Bogdan Đurđić po dva, Aleksa Ukropina, Marko Mršić, Miroslav Perković, Dušan Matković po jedan.

Prevagu na tasu Italije donijeli su Đakomo Kanela sa tri, Frančesko Di Fulvio, Vićenco Dolče, Luka Damonte i Vićenco Rencuto sa po dva gola, Idoice i Marzili po gol.

Na golu reprezentacije Crne Gore je bio Dejan Lazović sa 11 odbrana i dva peterca.