I pored poraza u Zagrebu Gojkovićeva ekipa zadovoljila

U poslednjoj utakmici u 2022. godini vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je u Zagrebu od reprezentacije Hrvatske 12:10 (2:1, 5:4, 4:2, 1:3).

Posle početnog vođstva Crne Gore, golom Jovana Vujovića, izabranici selektora Vladimira Gojkovića držali su u prvom poluvremenu rezultatsku neizvjesnost. U prvoj četvrtini golman Bijač odbranio je peterac Markuu Mršiću, da bi do sredine druge četvrtine rezultat bio 3:3, nakon čega su se igrači Ivice Tucaka odmakli na 6:3 i najavili pobjedu.

Početkom treće četvrtine stigla je i konačna odluka o pobjedniku susreta, već u uvodnim minutama ovog dijela igre, Bašić i Burić s igračem više podižu prednost na +4 (9:5), a minutu i po prije kraja treće četvrtine još više, +5 (11:6). Reprezentacija Crne Gore je do kraja utakmice uspjela da zaprijeti, ali ne i da stigne do preokreta.

Golove za Crnu Goru postigli su: Savo Ćetković, Vuk Drašković i Dušan Matković po dva, Jovan Vujović, Danilo Radović, Aleksa Ukropina i Đorđe Stanojević po gol.

Golove za Hrvatsku postigli su: Konstanin Harkov i Marko Jerenić Kragić po tri, Rino Burić i Ivan Krapić po dva, Goran Grgurević i Andrija Bašić po jedan.

Obje selekcije u godini koja slijedi očekuju tri velika takmičenja – Svjetsko prvenstvo, Evropsko prvenstvo i novoformirano takmičenje, Svjetski Kup.