Кошаркашице Приморја вицешампионке Црне Горе

Млађе пионирке Приморја су у финалном мечу поражене од никшићке екипе Олимп резултатом 56:59 (23:14; 11:12; 9:12; 13:21).

У неизвјесној и драматичној завршници Новљанке су изгубиле злато у посљедњих 20 секунди.

Како наводе из клуба, кошаркашице Приморја су одлично отвориле меч и на полувремену имале предност од осам поена коју су одржавале до средине посљедње четвртине, када су судије прекинуле утакмицу због инцидента навијача никшићке екипе који су псовали судије и узнемиравали играчице Приморја. Након прекида Новљанке су бојажљиво изашле на терен, а Олимп преокренуо резултат у своју корист.

Ова изузетно талентована екипа, предвођена тренерима Баћовић Клаудијом и Самац Синишом, освојеним сребром је остварила велики успјех, јер су генерацијски много млађе од осталих екипа у првенству. Медаље за Приморје су освојиле: Петра Сучевић (капитен), Симеона Спаић, Сара Прлаиновић, Нађа Савковић, Магдалена Драшковић, Јована Рикало, Доротеја Шумар, Анђела Јанчић, Марија Косић, Маша Лацман, Ена Башлин, Тамара Томашевић и Дарија Коњевић.