FUDBAL: DAVID BJELICA „UBRAO” ZLATNU MIMOZU

Fudbaleri Igala osvojili su, sedmi put, pehar KUP-a mimoze koji ovaj klub organizuje od 1973. godine. Nakon izjednačene igre i nerješenog rezultata u regularnom dijelu 2:2, Igalo je bilo bolje u penal seriji od tivatskog Arsenala.

U prvih 45 minuta, istakao se mladi Tivćanin Andrej Golub, koji izrasta u dobrog golgetera i na taj način uspješno nastavlja porodičnu tradiciju. Poveo je Arsenal u 17. minutu golom Ivana Bulatovića, izjednačio je Bojan Kopitović u 31. minutu. Arsenal ponovo vodi golom Goluba u 38. minutu. Igalo je izjednačilo rezultat u 50. minutu iz penala, stijelac je bio Miloš Perović.

Poslije nerješenog rezultata u regularnom dijelu u penal seriji istakao se golman Igala David Bjelica koji je zaustavio šuteve Argentinca Huliana Montenegra i Jovana Mirkovića. Domaći šuteri na drugoj strani Miloš Perović, Milo Đurković, Andrija Vujičić i Lazar Mučalica bili su sigurni i njihovo slavlje, sa klupskim drugovima, je moglo da počne.

Pehare kapitenu Milu Đurkoviću i golmanu Davidu Bjelici, koji je proglašen za najboljeg igrača turnira, uručio je predsjednik kluba domaćina Zoran Krivokapić.

Pehar je pripao i igračima Arsenala za drugo mjesto na najstarijem pripremnom zimskom turniru u regionu.