VATERPOLO: PRIMORAC BOLJI OD JADRANA

Jadran-Primorac, arhiva

Vaterpolisti Primorca u derbi susretu 8. kola Prvenstva Crne Gore pobijedili su u Kotoru lidera Jadran 11:9 (3:2, 1:4, 5:0 i 2:3), nanijevši zvaničnom šampionu prvi poraz u prvenstvu.

Ekipa Ranka Perovića dobila je prvu četvrtinu 3:2, a strijelci su bili Marko Mršić, Dušan Matković i Marko Gopčević. Golove za Jadran, postigli su Matija Sladović i Danilo Radović.

Petković i saigrači su sjajno odigrali drugih osam minuta utakmice. Nakon serije od 3:0, Jovana Vujovića (dva) i Marka Petkovića, Jadran vodi 5:3, a vođstvo čuva i na poluvremenu – 6:4, pošto su golove postigli Dušan Matković sa jedne i Jake Muskat sa druge strane.

U trećoj četvrtini Jadran je stao, a Primorac je preko Marka Mršića i Dušana Matkovića stigao do izjednačenja – 6:6. Tim trenera Petra Radanovića ne uspjeva da nađe rješenje za defanzivnu postavku Primorca, a u napadu domaći tim je poveo golom Vuka Drašković – 7:6. Do kraja ove četvrtine Jadran nije uspio da postigne nijedan gol, a Kotorani su još dva puta, preko Aljoše Mačića, savladali Darka Đurovića i poveli 9:6.

U poslednjih osam minuta utakmice nalet Primorca za kratko su prekinuli Danilo Radović i Matej Čeraj za 8:9, a Uroš Vučurović je izjednačio na 9:9 četiri minuta prije kraja. Primorac potom prelazi u vođstvo 10:9 golom Aljoše Mačića. Odbrana Kotorana je ponovo granitna, a na 60 sekundi prije kraja, Dušan Matković je pogodio za 11:9 i važnu pobjedu za Primorac.

Plasman: Jadran 21, Primorac 18, Budva šest, Kataro bez bodova i sa utakmicom manje

U 9. kolu, 19. marta, igraju Jadran-Kataro i Budva-Primorac.