VATERPOLO: FURIOZNI NOVLJANI U NASTAVKU PRVENSTVA

Bez sumnje, i pored izostanka igrača zbog bolesti i povreda, bolji kvalitet presudio je večeras u Igalu, u  zaostalom susretu II kruga Prvensta CG u vaterpolu između Jadrana i Budvanske Rivijere. Domaći su pobjedili 14:5 (5:0, 4:1, 3:1 2:3). Trijumf zvaničnog šampiona nije dolazio u pitanje.

U prvih 16 minuta Petković i saigrači  postigli su devet golova, a primili samo jedan, u 12. minutu. Tok igri davao je reprezentativac Đuro Radović koji je pogađao iz svih pozicija postigavši četiri gola i davši vjetar u leđa mlađim kolegama. Dva gola postigao je i njegov prezimenjak Vasilije kao i Jadranovi stranci Averka i Musket.  Po jedan gol su postigli Obradović, Petković , Banićević i Brkić. Na golu sa trinaest odbrana, odličan je bio Petar Tešanović, a u poslednjoj četvrtini zamjenio ga je Darko Đurović.

U drugom dijelu Budvani su uspjeli da konsoliduju redove i poprave mršav utisak sa starta. Golove za Budvansku rivjeru su postigli Mitrović i Kovačević po dva i Vukmirović jedan pogodak.

Raritet utakmice su tri neiskorišćena peterca, dva od starane Jadrana i jedan od strane gostiju.

Jadran sutra od 18 sati igra drugu zaostalu utakmici II kruga . Od 18 sati rival Petkoviću i saigračima u Budvi je ekipa Kataro koja je domaćin na bazenu „Dragan Trifunović.“