Vaterpolisti Jadrana u dobrom ritmu počeli finalnu seriju

Vaterpolisti Jadrana napravili su prvi veliki korak ka novoj tituli, pobjedivši ekipu Primorca na Škveru 9:4 (2:1 3:1 1:0 3:2).

Kotorani su dobro počeli utakmicu, poveli golom Đorđa Stanojevića i uzeli tri od četiri početne lopte. Domaći su brzo izjednačili i preokrenuli igru. Najbolji pojedinci su bili golmani Aleksandro Kralj kod gostiju sa 9 i domaći čuvar mreže Darko Đurović sa 14 odbrana.

Sredinom druge četvrtine ekipa Jadrana je došla na plus tri (5:2), nakon čega nije bilo povratka za vaterpoliste Primorca. U trećoj četvrtini rezultat je bio 6:2, a u četvrtoj plus šest – (8:2). Primorac u trećoj četvrtini nije iskoristio ni peterac. Dušan Matković je pogodio prečku i derbi je lako pripao ekipi Petra Radanovića, koja je imala dobar ritam tokom cijele utakmice.

Strelci za Jadran: Danilo Radović, Dimitrije Obradović i Matej Čaraj po 2, Matija Sladović, Uroš Vučurović i Martin Gardašević po gol.

Za Primorac su golove dali Aljoša Mačić 2, Đorđe Stanojević i Petar Vujošević po gol.

Druga utakmica na programu je 9. aprila u Kotoru, dok se treća igra 12. aprila u Herceg Novom. Titulu će uzeti ekipa koja prva postigne tri pobjede. Ako bude potrebe, četvrti meč se igra u Kotoru, a majstorica na Škveru.