Poraz vaterpolista na turniru u Varaždinu

Nakon jučerašnje pobjede u 1. kolu Uskršnjeg vaterpolo turnira u Varaždinu protiv Srbije (6:5), mladi izabranici trenera Nenada Vukanića, poraženi su od domaće selekcije Hrvatske 12:8 (6:2, 0:0, 2:4, 4:2).

Loš početak reprezentacije Crne Gore i perfektna prva četvrtina domaćih sa vrlo visokim vođstvom 5:1, nije se mogla popraviti u preostalom dijelu utakmice. U drugoj četvrtini nije bilo golova, da bi u trećoj dionici Matija Franeta i saigrači uzvratili i prišli na 8:7. Bilo je prilike i za preokret, ali na golu Hrvatske reprezentacije je blistao golman Nikola Batoš sa čak 15 odbrana. U nastavku utakmice momci Nenada Vukanića su primili četiri, a postigli samo jedan gol i domaćin je sačuvao prednost i pobjedu.

Strelci za reprezentaciju Crne Gore su bili: Matija Franeta, Maksim Mijatović i Dario Domazetović sa po dva, Stefan Vraneš i Andrej Durutović po jedan pogodak.

U drugoj utakmici 2. kola Uskršnjeg turnira u Varaždinu, Srbija je pobjedila Italiju 12:3. U 3. kolu od 10:00 sati Crna Gora igra protiv Italije. Večeras i sutra prije podne su utakmice doigravanja za konačni plasman.