ODBOJKA: DERBI PRIPAO NOVLJANKAMA

U derbiju 8. kola prve lige za odbojkašice ekipa OK „Albatrosa“ slavila je protiv ekipe OK „Akademija“ iz Tivta rezultatom 3:0 po setovima 25:21, 25:16, 26:24.

Prije susreta obje ekipe imale su po pet pobjeda, a ekipa Akademije imala je statut neporažene na svom terenu i ulogu favorita. Izabranice Branke Obradović krenule su discpilinovano od samog starta, ne dozvaljavajući protivniku da razvije svoju igru. Albatros je dominirao u skoro svim segmentima igre, posebno u napadu i odbrambenom bloku, dok je protivnik imao čak 14 servis grešaka. Prva dva seta nisu donijela neizvjesnost, dok je u trećem ekipa Akademije imala rezultat 24:22 i set loptu. Serijom od četiri poena meč je pripao Novljankama.

Albatrosu je ovo šesta pobjeda u sedam odigranih utakmica. Anđela Kukobat postigla je 14 poena, Milana Samardžić-Pecelj 11 i Aleksandra Ćirović osam. Za Akademiju Anastasija Anđelić i Anja Popović postigle su po 12 poena.

Ovom pobjedom ekipa Albatrosa zauzela je 2. mjesto na tabeli sa 17 bodova i utakmicom manje odmah iza Luke Bar koja ima 20 bodova.

Narednog vikenda u sportskom centru Igalo „Albatros“ dočekuje „Galeb“ iz Bara.