KOŠARKA: PRIMORJU POBJEDA PROTIV TEODA

U 11. kolu prvenstva Crne Gore, u bokeljskom derbiju, košarkaši Primorja 1945 su večeras, u dvorani „Župa“ u Tivtu, pobjedili su domaći  Teodo 87:82 (16:18, 29:17, 20:21, 22:16).

Od prvog do poslednjeg minuta vodila se žestoka borba. Domaći su odlično otvorili utakmicu, poveli sa 12 poena. Gosti iz Herceg Novog su uzvratili istom mjerom i nakon prvog poluvremena, rezultat je bio nerješen 45:45.

U trećoj dionici vođena je rovovska borba i poslije 30 minuta utakmice domaćin je imao pola poena prednosti. Nastavljena je neizvjesnost i u poslednjoj četvrtini pa je, poslije dramatične završnice, ekipa Primorja stigla do pobjede.

Prevagu na tasu ekipe trenera Zorana Todorovića su donijeli Ognjen Mićović i kapiten Veselin Kovačević sa po 20 i Dragan Bjeletić sa 18 poena.

Ostali strijelci za Primorje 1945: Miloš Antić 10, Nikola Čvorović 7, Goran Bulatović i Eldin Huremović po 6 poena.

Strijelci za ekipu Dejana Jevtića su bili: Zdravko Bošković 31, Aleksandar Bulatović 13, Dragoje Đoković 11, Bogdan Cebalović 10, Miloš Kostić 6,  Kristijan Bradford 5, Miloš Krivokapić 4 i Boris Jeknić 2 poena.

U 12. kolu u srijedu, Primorje 1945 dočekuje Milenijum a Teodo gostuje u  Podgorici ekipi Studenski Centar Derbi.