Kopitović postigao gol za bod spasa FK “Igalo”

Na rastanku od svojih navijača ove sezone fudbaleri “Igala” su danas poslijepone u pretposlednjem 35. kolu Druge lige igrali nerješeno 1:1 sa ekipom „Berana“, i stigli na Solilima do zlata vrijednog boda koji im je osigurao opstanak u ovom rangu takmičenja.

Sve što je vrijedilo da se vidi i pamti sa ove utakmice desilo se u poslednjih deset minuta regularnog vremena i par minuta nadoknade.
Čovjek odluke bio je Bojan Kopitović, koji je ušao u igru u 81. minutu, samo minut poslije vođstva gostiju, kada je Vasilije Osmajić „zaledio srca domaćih navijača“ i najavio mogućnost produženje strepnje za drugoligaški status do kraja prvenstva. Odlično nabačenu loptu iz kornera iskusni strijelac je u 88. minuti utakmice iskoristio i savladao golmana gostiju Filipa Babovića. S obzirom na ostale rezultate u ovom kolu Kopitović je ovim golom obezbjedio cilj ekipe trenera Petra Gušića i igranje u Drugoj ligi i naredne sezone.

Sa druge stane i gosti su potvrdili drugu poziciju koja vodi ekipu Ivice Ćulafića u baraž za Prvu ligu. Slavilo se u obje svlačionice, što se veoma rijetko viđa istovremeno na jednom mjestu.

Ostali rezultati 35. kola Druge lige: “Grbalj” – “Otrant Olimpik” 0:0, “Podgorica” – “Bokelj” 1:0 i “Zeta” – “Kom” 0:1. U ovom kolu slobodna je bila ekipa “Mladosti DG” koja je dva kola prije kraja izborila prvoligaški status.
Tabela: “Mladost” 53, “Berane “ 48, “Kom” 46, “Bokelj” i “Podgorica” po 44, “Igalo” 38, “Otrant Olimpik” 37, “Grbalj” 36 i “Zeta” 33 boda.

U poslednjem 36. kolu 25. maja igraju: “Bokelj” – “Igalo”, “Mladost” – “Grbalj”, “Otrant Olimpik” – “Zeta” i “Kom” – “Podgorica”, a slobodna je ekipa “Berana”.