Kadeti prvi u grupi

Kadetska reprezentacija Crne Gore (U16) danas u drugom kolu  Svjetskog prvenstva u Grčkom Volosu pobijedili su Australiju sa 14:12 (3:4, 2:3, 4:2, 5:3).

Crna Gora je imala problema u prvom poluvremenu, Australije je vodila sa 7:5, ali su Janović i Gojković sa saigračima  u nastavku, pojačale  agresivnost i u odbrani i stigli do  drugog vođstvo na utakmici  četiri i po minuta  prije  kraja, kada je golom Danila Stupara preokrenut rezultat na 11:10. Uslijedili su golovi Gojkovića i Janovića za plus dva i mirnu završnicu (13:11), a tačku na pobjedu stavio je Tadija Matijašević..

Golove za Crnu Goru, postigli su: Srđan Janović četiri, Strahinja Gojković tri, Danilo Stupar, Andrija Roganović, Tadija Matijašević po dva, Nikola Petrović jedan. Najefikasniji u sastavu Australije, bili su Denijel Magasanik sa četiri i Pavle Mačić sa tri.

Sistem takmičenja u Grčkoj  je drugačiji u odnosu na ostala velika takmičenja, jer na Svjetskom prvenstvu za igrače do 16 godina učestvuje 25 selekcije, koje su razvrstane u osam grupa. Po dvije prvoplasirane će izboriti plasman u osmini finala.

Pobjedom protiv Australije selekcija Crne Gore osvojila je prvo mjesto u grupi i u osmini finala igraće sa drugoplasiranom reprezentacijom iz grupe D u kojoj su Grčka, Japan, Gruzija i Švajcarska. Eventualni protivnici u četvrtfinalu bile bi selekcije Španije ili Hrvatske.

Reprzentacija Crne Gore osminu finala igra u srijedu u 8 sati prije podne.