Kadeti Crne Gore „nokautirali“ Mađarsku

U drugom nastupu na Uskršnjem turniru u Napulju, Kadetska vaterpolo reprezentacija Crne Gore do 15 godina (igrači rođeni 2009. godine i mlađi) odigrala je sjajno protiv vršnjaka iz Mađarske, o čemu najbolje govori konačan rezultat 14:6 (2:1, 4:1, 6:2, 2:2).

Poslije neizvjesne prve četvrtine, od druge dionice  bazenom su  zagospodarili igrači Nenada Vukanića, koji su na poluvremenu već vodili 6:2. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 12:4, a u poslednjoj dionici je bilo 2:2, za pobjedu sa osam golova prednosti.

Strijelci za Crnu Goru: Stefan Vraneš 6, Matija Franeta i Andrej Durutović po 2, Sava Stamatović, Danilo Savović, Danilo Roganović i Andrija Aleksić po jedan pogodak.

Prvog dana Srbija je poražana petercima od selekcije Mađarske 15:14, u regularnom dijelu rezultat je bio 10:10. Hrvatska je poražena od Mađarske 10:7, a sinoć je pobjedila Srbiju 14:7. Danas, poslednjeg dana turnira, reprezentacija Crne Gore će odigrati  dvije utakmice. Prvo protiv Srbije (9.30), a večeras protiv Hrvatske (18.00 sati).