Пораз „Јадрана“ од „Црвене звезде“

Ватерполисти „Јадрана“ поражени су синоћ у Београду у другој утакмици претпоследњег турнира Регионалне лиге од „Црвене звезде“ 14:12 (5:4, 4:3, 4:2 1:3).

„Црвена звезда”,  предвођена Новљанином  Гаврилом Суботићем, од почетка је контролисала ток утакмице, стекла предност од два гола и чувала је, иако је екипа са Шквера у неколико наврата пришла на минус један.

Након неизвијесне двије четвртине (9:7) очекивала се велика борба и у наставку сусрета, али су играчи „Звезде” казнили серију грешака ватерполиста „Јадрана”, повели 13:8, након треће дионице 13:9, а изабраници тренера Петра Радановића су у последњих осам минута смањили предност Београђана, не успјевши да преокрену резултат .

Голове за „Јадран“ постигли су: Страхиња Гојковић, Иван Нагаев, Данило Радовић и Урош Вучуровић по два, Дмитри Холод, Лазар Вукићевић, Мартин Гардашевић и Василије Радовић по један.

Стријелци за „Црвену Звезду”: Гаврил Суботић и Марко Радовић по четири, Милош Вукићевић два, Вук Милојевић, Лукаш Семан, Реља Данковић и Никола Бурсаћ по један.

Послије ове утакмице на базену  “11. април” у Београду ни „Звезда” ни „Јадран” (ХН) немају шансе да се боре за прво мјесту у овогдишњем издању Премиер регионалне лиге.

Табела: „Југ” 11 бодова (пет утакмица), „Нови Београд” девет (три), „Јадран” Сплит осам (четири), „Црвена звезда” три (четири), „Јадран” Херцег Нови два (шест одиграних утакмица).

Данас „Црвена Звезда” игра против сплитског “Јадрана”, док “Јадран” (ХН) чека последњи турнир Регионалне лиге у Сплиту, од 12. до 14 априла.