Кадети Црне Горе „нокаутирали“ Мађарску

У другом наступу на Ускршњем турниру у Напуљу, Кадетска ватерполо репрезентација Црне Горе до 15 година (играчи рођени 2009. године и млађи) одиграла је сјајно против вршњака из Мађарске, о чему најбоље говори коначан резултат 14:6 (2:1, 4:1, 6:2, 2:2).

Послије неизвјесне прве четвртине, од друге дионице  базеном су  загосподарили играчи Ненада Вуканића, који су на полувремену већ водили 6:2. На крају треће четвртине резултат је био 12:4, а у последњој дионици је било 2:2, за побједу са осам голова предности.

Стријелци за Црну Гору: Стефан Вранеш 6, Матија Франета и Андреј Дурутовић по 2, Сава Стаматовић, Данило Савовић, Данило Рогановић и Андрија Алексић по један погодак.

Првог дана Србија је поражана петерцима од селекције Мађарске 15:14, у регуларном дијелу резултат је био 10:10. Хрватска је поражена од Мађарске 10:7, а синоћ је побједила Србију 14:7. Данас, последњег дана турнира, репрезентација Црне Горе ће одиграти  двије утакмице. Прво против Србије (9.30), а вечерас против Хрватске (18.00 сати).