JADRAN NASTAVIO TRKU ZA KVOTU ČETIRI

Vaterpolisti  Jadrana nadigrali su Crvenu Zvezdu 11:9 (5;4, 0:1, 3:0, 4:3) u prvoj utakmici trećeg turnira Regionalne lige, u Zagrebu.

Ekipa Petra Radanovića  je odlična otvorila utakmicu. Tokom prve dionice   predvođeni Petkovićem  i Danilom Radovićem vodili su 4:1. Zvezda se nije predavala, pojačala je stepen agresivnosti u odbrani i sa više koncentracije odigrala sa igračem više u bazenu, uspjela da izjednači na 5:5, što je bio rezultat  posle prvog poluvremena.

U trećoj četvrtini Jadran je  ponovo stvorio prednost golovima Jovana Vujovića  i Danila Radovića.  Do kraja treće četvrtine nije bilo  golova  i prije poslednjih  osam minuta Jadran ima veliku prednost, 8:5.

Jadran u nastavku utakmice nije  iskoristio dvije prilike sa igračem više. Stefan Pješivac i Bogdana Đurđić su izjednačili rezultat – 8:8.

U finišu  utakmice Jadran je uspio da prekine nalete Zvezdinih  vaterpolista i  golom  Martina Gardaševića – 9:8, Gavril Subotić nije uspio da izjednači rezultat, a Marko Petković  je minut prije kraja postigao gol za 10:8. Vrlo brzo je Ivan Basara uspio da smanji na 9:10, a  konačni rezultat  je postavio  golman Jadrana,  Darko Đurović, koji je bio izvrstan sa 12 odbrana.

Strijelci za Jadran su: Marko Petković i Danilo Radović po tri, Jovan Vujović dva, Martin Gardašević, Matija Sladović i Darko Đurović po jedan.

Golove za Crvenu zvezdu su postigli: Stefan Pješivac tri, Bogdan Đurđić, Ivan Basara i Gavril Subotić po dva.

Jedan od glavnih konkurenata Novljana, Jadran iz Splita, lako je pobjedio  Budvu 17:7 (7:1, 2:1, 3:3, 5:2).

Trenutni plasman: Jug 24, Novi Beograd 22, Jadran Split 22, Radnički 21, Jadran Herceg Novi 19, Crvena zvezda 15, Partizan 12, Primorac 10, Šabac devet, Mladost osam, Solaris sedam, Mornar jedan, Budva bez bodova.

U narednoj rundi, danas u 17:00 sati, Jadran iz Herceg Novog igra protiv Jadrana iz Splita, dok se u posljednoj utakmici sastaje sa Mornarom (Split).