IGALU TRI BODA NA STARTU DRUGOG DIJELA PRVENSTVA

Fudbaleri Igala pobjedom su otvorili proljećni dio šampionata Amplitudo druge crnogorske fudbalske lige. Novljani su na svom terenu savladali Ibar iz Rožaja rezultatom 1:0.

Jedini strijelac na susretu, za tri važna boda, bio je Mijodrag Koprivica, koji je majstorski izveo slobodan udarac u 32. minutu meča.

Gosti, koji su u donjem dijelu tabele, predstavili su se kao odlična ekipa i u drugom poluvremenu u potpunosti preuzeli inicijativu. U nekoliko navrata uspjeli su da ugroze gol domaćina, ali nisu imali rješenje za čvrstu odbranu Igala.

Izabranici Marka Vidojevića, iako bez nekoliko standardnih prvotimaca, ostvarili su zacrtano – tri boda iz susteta protiv Rožajaca, za gornji dio tabele i nastavak sna, baraž za popunu Prve crnogorske lige. U narednom, 21. kolu Amplitudo 2.CFL, Igalo će gostovati posljednjeplasiranoj ekipi Drezge iz Pipera.

Prije početka meča, minutom ćutanja odata je počast nedavno preminulom Peru Vicu, bivšem direktoru Fudbalskog kluba Igalo 1929.

Na tabeli lider je tivatski Arsenal sa 42 boda, Kom ima 40 na drugom mjestu, Mornar je treći sa 37 dok je, FK Igalo četvrto sa 35 osvojenih bodova.