GORAN BORIČIĆ I BOŽIDAR GRIVIĆ DRŽAVNI PRVACI U RIBOLOVU

Titulu juniorskog državnog prvaka u sportskom ribolovu iz usidrene barke osvojio je član KSR „Igalo“ Goran Boričić, dok je šampion države u podvodnom ribolovu član KSR „Tuna“ iz Budve Božidar Grivić, saopšteno je iz Saveza za sportski ribolov.

Nakon drugog kruga Državnog pojedinačnog prvenstva u sportskom ribolovu iz usidrene barke za juniore prvo mjesto, kao i u prvom krugu, pripalo je Boričiću sa 2928 plasmanskih bodova, drugi je bio Nenad Todorović iz KSR „Ribar“ Baošić sa 2904, dok je treće mjesto pripalo Maji Maslovar iz KSR „Pagar“ Tivat 2614 plasmanskih bodova.

Zbirom rezultata dva kruga takmičenja, titula državnog prvaka  i zlatna medalja za 2021. godinu pripala je Goranu Boričiću iz KSR „Igalo“ sa 2 plasmanska boda. Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojila je Maja Maslovar iz KSR „Pagar“ iz Tivta sa 7 plasmanskih bodova, a treće mjesto i bronzanu medalju osvojio je Samir Muratović iz KSR „Igalo“ sa isto toliko plasmanskih bodova.

Odličan organizator i za svaku pohvalu, ovog takmičenja bio je klub KSR „Igalo“.

Ribolovci Juniori U21 takmičarsku sezonu završavaju iduće nedelje, kada će se u Herceg Novom održati Ekipno državno prvenstvo Crne Gore u sportskom ribolovu iz usudrene barke u organizaciji KSR „Jugole Grakalić“.

U Baru je održan drugi krug Državnog pojedinačnog prvenstva u podvodnom ribolovu, na kojem je prvo mjesto osvojio je Božidar Radošević (SRK „Deep blue“ Podgorica) sa 18.700 bodova, drugi je bio Božidar Grivić (KSR „Tuna“ Budva) sa 11.065, a treće mjesto pripalo je Iliji Puruliji (KSR „Galeb“ Tivat) sa 6.385 bodova. Najveća ulovljena riba bio je gof težine 24,3 kg kojeg je ulovio Božidar Radošević.

Titula državog prvaka za 2021. godinu, nakon dva kruga, pripala je Božidaru Griviću  sa 3 plasmanska boda. Drugo mjesto osvojio je Božidaru Radoševića sa 6, a treće Ilija Furulija sa 9 plasmanskih bodova.

Odličan organizator ovog takmičenja bio je klub „Free diver“ iz  Bara.

Podvodni ribolovci takmičarsku sezonu završavaju iduće nedelje, kada će se u Budvi održati II Kup Crne Gore u podvodno ribolovu i međunarodno takmičenje II Memorijalni kup „Andrija Gazivoda“.