ИГАЛО СИГУРНО ДО ПОБЈЕДЕ

Фудбалери Игалана наставили су са серијом добрих игара и на свом терену, у 6. колу Друге фудбалске лиге, савладали новајлију у друголигашком друштву, екипу Цетиња резултатом 3:0 (0:0).

После слабог изања у првом полувремену, без праве шансе на једној или другој страни, у наставку су домаћи заиграли много боље и тријумфовали са три гола.

Интернационалац Дражен Ајковић је заледио срца домаћих навијача одличним шутом који је мајсторски зауставио голман Давид Бјелица. Казна за промашени зицер Цетињана је стигла веома брзо, лопта је убачена у казнени простор оборен је један играч из напада Игала. Домаћи су тражили пенал а судија Далибор Вујисић из Подгорице показао је на корнер. После набачене лопте уз помоћ голмана Мића Перовића у стријелце се уписао Душан Вуковић.

Уласком резевисте Милована Илића игра домаћих је добила још више на офазивности, а после Илићевог продора по левом крилу у 67. минуту, Бојан Биговић је постигао погодак и наговијестио побједу новског друголигаша. Тачку на одлично издање свог тима у другом дијелу утакмице другим голом ставио је Душан Вуковић у 89. минуту.

Остали резултати 6. кола Друге лиге: Арсенал-Ком 2:2, Бокељ-Грбаљ 2:0, Младост (Доња Горица)-Јединство 1:1 и Беране-ОФК Титоград 2:1

Пласман: Бокељ 16, Арсенал 14, Беране 12, Јединсто 11, Игало 9, ОФК Младост 8, Ком 7, Цетиње 4, ОФК Титоград 3 и Грбаљ 1 бод.

У 7. Колу, у недељу 26. Септембра, Игало гостује Грбљу, Бокељ- Јединству, а Арсенал Беранама. Остали парови: Ком-ОФК Младост и Цетиње-ОФК Титоград.