ГОРАН БОРИЧИЋ И БОЖИДАР ГРИВИЋ ДРЖАВНИ ПРВАЦИ У РИБОЛОВУ

Титулу јуниорског државног првака у спортском риболову из усидрене барке освојио је члан КСР „Игало“ Горан Боричић, док је шампион државе у подводном риболову члан КСР „Туна“ из Будве Божидар Гривић, саопштено је из Савеза за спортски риболов.

Након другог круга Државног појединачног првенства у спортском риболову из усидрене барке за јуниоре прво мјесто, као и у првом кругу, припало је Боричићу са 2928 пласманских бодова, други је био Ненад Тодоровић из КСР „Рибар“ Баошић са 2904, док је треће мјесто припало Маји Масловар из КСР „Пагар“ Тиват 2614 пласманских бодова.

Збиром резултата два круга такмичења, титула државног првака  и златна медаља за 2021. годину припала је Горану Боричићу из КСР „Игало“ са 2 пласманска бода. Друго мјесто и сребрну медаљу освојила је Маја Масловар из КСР „Пагар“ из Тивта сa 7 пласманских бодова, а треће мјесто и бронзану медаљу освојио је Самир Муратовић из КСР „Игало“ сa исто толико пласманских бодова.

Одличан организатор и за сваку похвалу, овог такмичења био је клуб КСР „Игало“.

Риболовци Јуниори У21 такмичарску сезону завршавају идуће недеље, када ће се у Херцег Новом одржати Екипно државно првенство Црне Горе у спортском риболову из усудрене барке у организацији КСР „Југоле Гракалић“.

У Бару је одржан други круг Државног појединачног првенства у подводном риболову, на којем је прво мјесто освојио је Божидар Радошевић (СРК „Deep blue“ Подгорица) са 18.700 бодова, други је био Божидар Гривић (КСР „Туна“ Будва) са 11.065, а треће мјесто припало је Илији Пурулији (КСР „Галеб“ Тиват) са 6.385 бодова. Највећа уловљена риба био је гоф тежине 24,3 kg којег је уловио Божидар Радошевић.

Титула државог првака за 2021. годину, након два круга, припала је Божидару Гривићу  са 3 пласманска бода. Друго мјесто освојио је Божидару Радошевића са 6, а треће Илија Фурулија са 9 пласманских бодова.

Одличан организатор овог такмичења био је клуб „Free diver“ из  Бара.

Подводни риболовци такмичарску сезону завршавају идуће недеље, када ће се у Будви одржати II Куп Црне Горе у подводно риболову и међународно такмичење II Меморијални куп „Андрија Газивода“.