Fudbal: Mladi Karabasil debitovao u kadetskoj selekciji Crne Gore

Novljanin Vuk Karabasil (15) kadet FK “Budva”, kao član mlađe kadetske selekcije Crne Gore, igrao je u utorak  (14. juna) i u četvrtak  (16.  juna ) dvomeč sa reprezentacijom Sjeverne Makedonije u Skoplju. Ovo je bio debi nastupa bivšem članu FK “Igalo” za nacionalnu selekciju. U prvom meču Karabasil i njegovi saigrači igrali su 1:1.

Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu, a do vođstva je stigao u finišu tog dijela igre. Hisar Ali je odlično prošao iza leđa odbrane reprezentacije Crne Gore, da bi zatim pogodio suprotni ugao za vođstvo

U drugom poluvremenu momci selektora Radovana Kavaje zaigrali su konkretnije, a rezultat bolje igre bio je izjednačujući gol u 75. minutu Maksima Đukića za konačnih 1:1. Dva minuta pred izjednačenje, prečku je pogodioVaslije Babović na centaršut Marka Popovića.

U prvom susretu 14. juna reprezentacija Crne Gore je igrala u sastavu: Fatić, Globarević (od 46. minuta Popović), Mugoša (od 73. Jokić), Martinović (od 73. Maraš), Bišević (od 46. Ljutica), Kostić (od 46. Nikčević), Vlahović (od 46. Jauković), Redžepagić (od 46. Barjaktarević), Đurić (od 46. Babović), Karabasil (od 46. Kruščić), Kojić (od 46. minuta Đukić).

U drugom susretu reprezentacija Crne Gore juče je poražena rezultatom 2:0. Prije primljenih golova naši mlađi kadeti imali su dvije odlične šanse, koje nijesu iskoristili. U 12. minutu Matija Nikčević je sa nekoliko metara šutirao pored gola, dok je u 26. čuvar mreže domaćih David Iloski odlično reagovao prilikom šuta Andreja Kostića.

Kazna za promašaje stigla je u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, kada je Luka Atanasovski pogodio mrežu Vasilija Božovića. Konačan rezultat postavio je u 63. minutu Hisar Ali, koji je poslije gužve u šesnaeastercu Crne Gore pogodio mrežu golmana Božovića ispostavilo se za konačni rezultat.

U drugom susretu  reprezentacija Crne Gora je igrala u sastavu: Božović, Jokić (od 66. minuta Martinović), Barjaktarović (od 66. Redžepagić), Mugoša, Maraš (od 66. Karabasil), Babović (od 66. Đurić), Kostić (od 62. Kruščić), Đukić (od 62. Kojić), Nikčević (od 62. Vlahović), Popović (od 62. Globarević), Ljutica (od 62. Bišević).

– Dvomeč sa Sjevernom Makedonijom poslužio nam je da provjerimo snage sa kojima trenutno raspolažemo. U principu, zadovoljan sam većinom prikazanog. Uglavnom smo igrali dobro, kontrolisali dešavanja na terenu, ali je rezultat izostao i to je jedna od negativnih stvari. Primali smo golove iz prekida, na čemu moramo da radimo u narednom periodu, a i dešavale su se neke greške koje ne smijemo da ponavljamo. Neki igrači koji su tu bili prvi put su zadovoljili i mislim da ćemo u narednom periodu dodatno napredovati – rekao je selektor Radovan Kavaja.

Svojom igrom u Skoplju zadovoljan je mladi Novljanin Vuk Krabasil.

– Debitant sam i sigurno da smo i ja i svi moji novi drugari dali sve od sebe da postavimo što bolji rezultat. Igra je mnogo bolja od postignutih rezultata. Ovo iskustvo biće mi podstrek za novi rad u ekipi Budve. Podsjećam, u ovom klubu sam od januara ove godine, a do tada nosio sam dres Igala u selekcijama za petliće i pionire, kazao je Vuk.