Dukić 17. na Evropskom prvenstvu u Andori

eurilca.smugmug.com

Poslije devet regata  u šest dana u Andori je završeno Evropsko prvenstvo za olimpijske klase.  Uzdanice crnogorskog jedrenja Milivoje Dukić, Ilija Marković i Nikola Golubović imaju  razloga za zadovoljstvo.

Dukić, član  JK “Jugole Grakalić” u klasi ILCA 7, uspio je  u konkurenciji 200 jedriličara da stigne do zlatne, odnosno finalne grupe i  nakon žestoke borbe u generalnom plasmanu osvojio je odličnio 17. mjesto.

U ovoj grupi Ilija Marković član “Delfina” iz Tivta  plasirao se na 41. mjesto od 62 člana zlatne grupe.

Nikola Golubović član “Delfina” bio je odličan u klasi ILCA 6. Uspio je da pobijedi u jednoj od regata, iako ima samo 19  godina,  a bio je 31. u generalnom plasmanu. Na regatnom polju u ovoj  klasi je bilo 70 jedriličara.