Božo Tomašević osvojio bronzu na Balkanskom prvenstvu u karateu

Na Balkanskom prvenstvu za pionire, mlađe kadete i seniore, koje je održano u Beogradu od 3. do 5. juna, Karate klub Šotokan tim Herceg Novi je predstavljalo sedam takmičara .

Božo Tomašević osvojio je bronzanu medalju i tako nastavio niz uspjeha kluba na balkanskim šampionatima. U prvom kolu Božo je sudijskim preglasavanjem 4:1 bio bolji od takmičara iz Srbije. U drugom kolu pobijedio je predstavnika Rumunije 2:0, u četvrtfinalu je pobijedio takmičara iz BiH 2:0, dok je u polufinalnom meču izgubio 6:4 od takmičara iz BiH. U repasažu, odnosno borbi za treće mjesto, pobijedio je predstavnika iz Rumunije 3:0.

Naši ostali takmičari ovog puta nisu uspjeli da se domognu medalje. Prvog dana nastup je imala Zoja Seba koja je zaustavljena u četvrtfinalu sudijskom nepravdom i tako oštećena za dalji prolaz, a izgubila je od predstavnice iz Srbije  rezultatom 2:1.

U subotu su se takmičili Boško Matović, koji je zaustavljen u prvom kolu i Stefan Miljanović, koji nije mogao pružiti maksimum zbog stomačnih problema.

Posljednjeg dana nastup su imali Radovan Đurović, koji je zaustavljen u drugom kolu, Nemanja Gecaj koji je izgubio u prvom kolu i Petar Radović koji je poražen u četvrtfinalu.

Takmičenje u Beogradu je okupilo 1285 učesnika iz osam država. Crna Gora je plasman završila na trećem mjestu sa 18 zlatnih, 10 srebrnih i 23 bronzane medalje. Prvo mjesto u ukupnom plasmanu zauzela je Srbija.

Iz Karate kluba Šotokan tim se zahvaljuju roditeljima na podršci kao i Opštini Herceg Novi.