BOKELJSKI DERBI PRIPAO ALBATROSU

Odbojkašice Albatrosa, u premijernoj utakmici 5. kola Prve lige, u bokeljskom derbiju savladale su u Kotoru Gimnazijalac rezultatom 3:2, po setovima 15:25, 26:24, 13:25,25:19 15:7.

Cijeli susret bio je neizvjestan, na momente i dramatičan. Nakon uzbidljivih 5 setova dva boda osvojile su Novljanke, dok je jedan bod upisan na konto ekipi Milana Franovića.

Prvi set domaće igračice sa lakoćom su riješile u svoju korist. U drugom setu izabranice Branke Obradović imale su spreman odgovor, pa je ovaj dio utakmice donio veliki borbu, pravi rovovski okršaj za svaki poen, ali su Aleksandra Ćirović i saigračice uspjele da izjednače rezultat.

U trećem setu Gimnazijalac je nagovjestio da može bolje, pa su Kotoranke ovaj set ubjedljivo dobile 25:13.

Preostala dva seta pripala su gošćama. Tajbrek i sigurna igra Albatrosa u finišu utakmice nagovjestila je ko će se u Kotoru radovati na kraju. Posle nekompletnog kola Albatros, sa utakmicom manje, ima 8 bodova i u narednom kolu gostuje u Pljevljima ekipi Rudara.