Atletičaru Perici Vučkoviću dva srebra na Prvenstvu Crne Gore

Na Prvom danu 68. pojedinačng atletskog prvenstva Crne Gore, Novljanin Perica Vučković, član Atletskog kluba Sparta iz Podgorice osvojio je dvije srebrne medalje.

Vučković se takmičio u trkama na 1500 i 3000 metara i u veoma jakoj konkurenciji u obje discipline zauzeo drugo mjesto.

Trku na 1500 metara završio je sa vremenom 4 minuta, 34 sekunde i 95 stotinki, dok je 3000 metara istrčao za 10 minuta, 21 sekund 27 stotinki.

Državno prvenstvo održano je na atletskom stadionu SC “Topolica” u Baru u organizaciji Atletskog saveza Crne Gore, a pod pokroviteljstvom Ministarstva sporta i mladih.

Takmičenje je okupilo preko 100 takmičara iz atletskih klubova: Jedinstvo, Mornar, Lim, Sanja, Orion, Rudar, Tara, Budućnost, Džamp, Dionis, Podgorički maraton, Sparta, Zeta 2012,  Lovćen, Tempo, Podgorica i Nikšić. Van konkurencije nastupili su takmičari AK Vojvodina iz Novog Sada.