“Ajkule” savladale Kinu, u utorak protiv Holandije

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore, u prvoj kontrolnoj utakmici sa igračima iz domaće lige, protiv solidne Kine, koju vodi Novljanin Petar Porobić, pokazala je na Škveru kvalitet i igru koja može da ohrabi.

Posebno se to odnosi za drugi period igre, koji je i odredio smjernice za ubjedljivu pobjedu 13:9 (2:2, 4:1, 3:2 4:4).

Gosti sa Dalekog istoka krenuli su žestoko, poveli 2:0, ali su ih dva Radovića, Danilo i Vasilije brzo umirili. Početkom druge četvrtine svoju efikasnost najavio je Vuk Drašković, do poluvremena nastavili su Uroš Vučurović Đuro Radović i Jovan Vujović i svojoj selekciji duplirali prednost, jer u tih 8 minuta Kinezi su preko Čena Zhongijala postigli gol iz peterca.

U drugom poluvremenu šansu je dobio mladi golman Ilija Radović. Njegovo zagrijavanje na golu koriste Kinezi i smanju na gol prednosti domaćih (6:5).

Jovan Vujović i Drašković, međutim, ne ostavljaju nadu selekciji Petra Porobića da mogu držati priključak. Kada je uslijedio i gol kapitena domaćin Martina Gardaševića, bilo je jasno da će Crna Gora pobjediti. Razigrao se i Đuro Radović pa je na semaforu stajao rezultat 9:5.

Uslijedila je serija grešaka, dva peterca za Kineze i po četri gola u obje mreže.

Obzirom da je tek početak priprema, ruke su još uvijek „teške“od jakih treniga, mora se svim akterima meča na Škveru dati pozitivna ocjena. Jer, očito Vladimir Gojković u ovoj ekipi ima potencijala i sa dobrim radom i iskustvom internacionalaca, ima kvaliteta da se ovog ljeta vide i bolja izdanja reprezentacije Crne Gore i dočekaju povoljni rezultati.

Stijelci za Crnu Goru: po tri gola Đuro Radović i Vuk Drašković, po dva Vaslije Radović i Martin Gardašević, po jedan Danilo Radović, Uroš Vučurović i Jovan Vujović.

Nova provjera do sada urađenog rada Martina Gardaševića i saigrača je zakazana za utorak veče od 18:30 protiv selekcije Holandije, koja je od subote u Herceg Novom. Jedan od trenera ove selekcije je Novljanin Branko Mitrović.