FK “Orjen” u finalu Kupa “Nikša Bućin”

Fudbaleri “Orjena” u pretposlednjem 20. kolu Udruženja klubova FSCG-Jug pobjedili su na svom terenu ekipu “Hajduka” iz Bara 2:1. Igrač susreta bio je Rajko Đilović koji je u 41. minutu asistirao Draganu Kovačeviću za vođstvo. Pobjedu u 75.minutu iz penala je potvrdio Đilović . Konačni rezultat u finišu utakmice je postavio igrač gostiju Ervin Abdijević u 89. minutu.
Pobjedom nad Hajdukom igrači “Orjena” plasirali su se u finale Kupa “Nikša Bućin” jednog od najstarijih takmičenja u Crnoj Gori, koje organizuje Savez Južne Regije sa Boračkom organizacijom Kotora, a kasnije sami u spomen na borca i bivšeg fudbalera “Bokelja” Nikšu Bućina. Zbog pandemije ovo takmičenje je nakon dvije godine nastavljeno. Rival “Orjenu” u finalu je ekipa “Lovćena”, a utakmica po tradiciji igra se u Kotoru i biće odigrana do kraja maja.

Uz dosta kadrovskih problema tokom sezone, povreda i bolesti, trener Dejan B. Perović i njegovi saradnici, vjerovatno na prste jedne ruke mogu da prebroje koliko su puta izveli kompletan sastav. Rezultati govore da su, uprkos tome, uspješno balansirali raspoloživim snagama, dajući domaći zadatak opstanku kluba koji za dvije godine treba da obilježi vijek postojanja. Pored Opačice fudbal se igra od 1924. godine pod imenom “Obilić”, a kasnije “Orjen”. Pobjeda , nad Baranima bio je lijep način da se na neki način zaokruži sezona.

Do kraja prvenstva, preostale su dvije utakmice gradski derbi sa “Obilićem” koji takođe baštini zajedničke početke iz 1924. godine na njegovom terenu u Sutorini i finale Kupa Nikša Bućin” sa “Lovćenom “ u Kotoru.

• -Igrači i ja znamo kakav rad se krije u borbi da klub opstane. Mnogo je uloženog truda, od uprave do igrača na terenu. Nikad nema dovoljno jakih riječi da opišem koliko sam dobre momke imao, mlađe, starije. Ovo finale je rezultat zajedničkog predanog rada cijelog kluba, rekao je za RTHN sekretar kluba Slobodan Đilović.

U ovom 20. kolu riješena je i dilema ko je šampion “Juga” i ko će u baraž utakmicama sa “Nikšićem” i “Ibrom”(Rožaje) u Drugu ligu u novoj sezoni. To je ekipa “Otrant Olimpik” iz Ulcinja koja je u odlučujućem suretu kao gost pobijedila “Budvu” 2:1. Lovćen je u Baru pobjedio Slogu 1:0. Susret-Sloga (Radović)-Obilić igra se sutra u Kotoru.
  • Plasman: Otran Olimpik 50, Budva 49,Obilić 36 (-1),Lovćen 30,Hajduk 26, Orjen 17, Sloga (Radovići) 15 (-1) i Sloga Stari Bar 4 boda.
    U poslednjem 21. kolu u subotu igraju Obilić-Orjen (17) Budva –Sloga (Stari Bar), Otrant Olimpik –Sloga Radović), Hajduk –Lovćen.