Zlatne medalje za učenike OŠ “Dašo Pavičić” na sportskim igrama Crne Gore

Mladi košarkaši i  košarkašice učenici OŠ “Dašo Pavičić” nastavili su sa serijom odličnih rezultate koje su njihove starije kolege postizale ranih godina na  Prvenstvima  školskih sportskih igara Crne Gore. Djevojčice i dječaci nastavnika Zorana Milićevića, učenici V i VI razreda, osvojili su prva mjesta u muškoj i  ženskoj konkurenciji  na Državnom prvenstvu 41. Školskih sportskih igara u Baru.

Košarkaši OŠ “Dašo Pavičić “ do prvog mjesta i zlatne medalje pobijedili su: vršnjake iz  OŠ ”Dušan  Korać“ iz Bijelog Polja 43:37, posle produžetaka,  pošto je u regularno dijelu utakmice rezultat bio 35:35. Zatim  učenike OŠ “Vuk Karadžić” iz Podgorice 40:39 i ekipu OŠ “Mileva Lalatović Lajović” (Nikšić) 29:27.

Prvo mjesto za ekipu OŠ “Dašo Pavičić“ su osvojili: Luka Radonić,  Petar Vuković, Ilija Nikčević, Aleksa Mihailović, Balša Njegovac, Vanja Babović i Anrija Rostović. Nastavnik i trener ekipe je  Željko Milićević.

U ženskoj konkurenciji učenice su pobijedile:  OŠ “Ristan Pavlović” (Pljevlja) 33:1 i OŠ “Milorad  Musa  Burzan” 25:12. Prvo mjesto za svoju školu su osvojile: Simiona Spaić, Nađa Savković, Dorotea Šumar, Tamara Tomašević, Jovana Rikalo, Magdalena  Drašković, Marija Kosić i Ana  Mićunović.

Na prvenstvu u Baru  za školu “ Dašo Pavičić” učestvovala je ekipa basketa 3×3  u sastavu: Nađa Đekić, Nikolija Zejak i Miljana Rikalo i zauzeli su četvrto mjesto.

Na 41. Školskim  sportskim igrama u Baru učestvovalo je oko 600 učenika od V razreda osnovnih, do IV razreda srednjih škola  i takmičilo  se u šest sportskih disciplina. Na takmičenju, koje  je otvorio potpredsjednik Vlade za demografiju i mlade i ministar sporta i mladih Dragoslav Šćekić, učestvovala je  i ekipa šahista OŠ “Milan Vuković” i osvojili drugo mjesto i srebrenu medalju .