Završen 8. plivački miting „Montenegro Open“, Jadranaši veoma uspješni

U organizaciji PVS Crne Gore, za vikend je održan osmi međunarodni plivački miting „Montenegro Open“, na otvorenom olimpijskom bazenu SC Morača u Podgorici.

Učestvovalo je oko 380 takmičara, iz 10 zemalja i 37 klubova uz osam klubova iz Crne Gore. Na ovom prvenstvu startni signal se oglasio preko 1400 puta. Na takmičenju su učestvovali plivači iz Crne Gore, Srbije, Albanije, BiH, Kosova, Makedonije, Italije, Poljske, Engleske i Ukrajine.

– Iza nas je najmasovniji, a možda i najbolji plivački miting od osnivanja. Gledali smo nekoliko sjajnih trka oba dana takmičenja. Zadovoljstvo je veliko i zbog velikog odziva naših plivača kojih je bilo oko 150, a koji su oborili šest državnih rekorda, napravili nekoliko odličnih rezultata i osvojili značajan broj medalja – poručila je selektorka za plivanje u VPSCG Danijela Franeta.

Promoteri takmičenja su bili Nina Stanisavljević, osvajačica zlatne medalje na Mediteranskim igrama u Alžiru, i Uroš Nikolić finalista sa Svjetskog prvenstva u Budimpešti.

– Iz godine u godinu podižemo standarde, a pohvale smo dobili od svih ekipa iz inostranstva. Radićemo na tome da naredne godine imamo još bolje takmičenje, i jako je dobro što imamo sve više plivačkih takmičenja u Crnoj Gori. Ono što takođe hrabri je učešće od čak 15 plivačkih sudija iz Crne Gore na ovom takmičenju. Okrećemo se novim plivačkim obavezama i takmičenjima, sve u cilju podizanja plivanja na znatno viši nivo- kazala je Franeta.

U muškoj konkurenciji prvo mjesto i nagradu od 500,00 eura osvojio je Uroš Nikolić iz PK Vojvodina Novi Sad, durgo mjesto i 400,00 eura osvojio je Andrija Petković iz PS Centralne Srbije, dok je treće mjesto i 300,00 eura osvojio Nikola Ratkov iz PS Centralna Srbija.

U ženskoj konkurenciji najbolja je bila Anja Kaljević iz kluba „11. April“ Beograd, koja je dobila i novčanu nagradu od 500,00 eura. Drugo mjesto i nagrada od 400,00 eura pripala je Nini Stanisavljević iz PS Centralne Srbije, dok je treća bila Helena Lalković iz 11. Aprila Beograd (osvojila je nagradu od 300,00 eura).

Najbolji crnogorski plivač bio je Miloš Milenković iz PVK Budvanska rivijera, koji je osvojio novčanu nagradu od 250,00 eura i pehar.

Kod plivačica najbolja je bila Jovana Kuljača iz PVK Budvanska rivijera. Jovana je pored pehara osvojila i novčanu nagradu od 250,00 eura.

Na takmičenju su učestvovali i plivači Jadrana koji su postigli slijedeće rezultate:

Mina Cvijetičanin tri zlatne medalje:
200m delfin 02:37,03
apsolutno i za kadete 100m delfin 01:10.35
u štafeti 4x100m slobodno u sastavu Marija Terzić, Lara Živanovic, Jelena Marić, Mina Cvijetičanin 04:24.81, kao i bronzanu medalju u apsolutnoj

Anđela Radojičić – 50m delfin 30.86 1. mjesto omladinka

Vedrana Kovačević:

1. mjesto 100m prsno 1:24,52 – oboren crnogorski rekord za pionirke i
  2. mjesto 200m prsno 3:06.42, oboren crnogorski rekord za pionirke.

Jelena Marić 400m kraul 5:09.95 3. mjesto u konkurenciji kadeta
Živanić Luka dvije medalje 100 leđa 1.21:74 3. mjesto pionir i 50m leđa 37.67 2. mjesto