Velemajstor Dušan Rajković i Mihajlo Pušara najbolji u Đenoviću

Nakon deset dana takmičenja juče su u Đenoviću, završena su oba turnira „Treća subota-Đenovići“. U našoj sredini ova takmičenja tradicionalno organizuje fide majstor Goran Tomić iz Zelenike.

Na IM turniru za sticanje rejtinga za internacionalne majstore prvo mjesto osvojio je velemajstor Dušan Rajković sa 6,5 poena. On je dominirao čitav turnir, tako da je poslednje dvije partije remizirao. Drugi je velemajstor Emir Dizdarević, sa 6 poena dok je treći IM Artem Smirnov (takođe 6 poena). IM Artem Smirnov je prvi put učestvovao na ovom turniri. Ruska šahistkinja ženski FM Aleksandra Zherebtsova je osvojila žensku IM normu (ustvari premašila je normu za pola poena, jer je norma 4,5 poena). Konačni plasman za IM turniru: VM Dušan Rajković 6,5, Emir Dizdarević, Artmen Smirnov po 6, Aleksandat Tomić 5,5, Aleksandra Zherebtsova 5, Jevan Karamset 4,5 , Juhan Song 4, Nebojša Nikolić i Vignes Adnand po 3 i Dimitrios Papelis 1,5 poen.
Na FM turniru pobjedio je Novljanin Mihailo Pušara sa 7 poena. Drugi je njegov sugrađanin Dimitrije Vujović (takođe 7 poena), dok je treći četrnaestogodišnji ruski šahista Ivan Kolmakov sa 6,5 poena. Ovaj mladi takmičar koji je i član ŠK “Herceg Novi” najavio je učešće na turniru u Đenoviću, a vjerovatno će biti učesnik i u maju, ako mu obaveze to dozvole.

Konačna tabela :FM turnira Mihailo Pušara i Dimitrije Vujović po 7,Ivan Kolmakov 6, 5,Miloš Bubanja 6, Evgeni Anajev 2,5 i Milan Vujović 1 poen.