Vaterpolo: sa Grcima na Kritu za prvo mjesto

Kombinovani sastav vaterpolo reprezentacije Crne Gore nastavio je sa dobrom igrom, pobijedivši na Samarcidis kupu na Kritu i reprezentaciju Njemačke sa 15:7 (8:4, 4:1, 3:2, 0:0), i večeras igra protiv Grčke za prvo mjesto.

Kao i protiv Holandije u prvom kolu, izabranici Vladimira Gojkovića bili su golgeterski raspoloženi.

Petković i saigrači su bili veoma efikasni protiv selekcije Petra Porobića u prvoj četvrtini, u kojoj su postigli čak osam golova. Do poluvremena rezultat je bio 12:5 i do kraja utakmice je to bilo rutinsko odrađivanje posla za selekciju Crne Gore.

Strijelci za Crnu Goru: Danilo Radović tri, Aleksa Ukropina, Marko Mršić, Miroslav Perković, Bogdan Đurđić po dva, Martin Gardašević, Marko Petković po gol. Kod Njemačke, raspoloženi za igru u napadu, bili su Fin Šulce sa četiri i Lukas Kujper sa dva gola.
Večeras od 20:00 sati u poslednjoj utakmici na turniru reprezentacija Crne Gore igra za prvo mjesto sa domaćom selekcijom Grčke, koja je sa 16:13 u drugom kolu savladala reprezentaciju Holandije.