VATERPOLO: NOVLJANI NE PUTUJU U BEOGRAD

Vaterpolisti Jadrana su se već na startu poslednjeg trećeg turnira Lige šampiona oprostili od mogućnosti da se plasiraju na završni turnir u Beogradu. U drugom susretu B grupe u Budimpešti poraženi su od Dinama Tbilisi 13:10 (4:3, 2:1, 4:2 i 3:4).

Jadran je vodio 1:0 i 2:1, ali u finišu prve četvrtine Dinamo je stvorio prednost koju je do kraja samo povećavao, a meč je odlučen u trećoj četvrtini, da bi do kraja tim sa Škvera ublažio poraz.

Strijelci za Jadran: Averka 4, Banićević, Đuro Radović, Obradović, Vujović, Danilo Radović i Gardašević po 1.

U timu iz Tbilisija igra i bivši Jadranaš Jovan Sarić koji nije postigao gol, Vasić i Bitadze su postigli po dva gola.

U prvom susretu B grupe danas je domaći Ferencvaroš savladao 13:10 njemački Hanover koji vodi trener Predrag Jokić i u kojem igra Aleksandar Radović, oba Novljani. Porazom Jadrana, tim iz Njemačke pridružio se ekipama Barselonete, Breše i Ferencvaroša i putovaće na zavrsni turnir u Beograd.

Sutra u drugom kolu Jadran igra sa Brešom, a u četvrtak sa Barselonetom.

Trenutni plasman: Barseloneta i Breša po 18 sa utakmicom manje, Fercvaroš takođe 18, Hanover i Dinamo Tbilisi po 6 i Jadran po 3 boda.