VATERPOLO: MAĐARI BEZ GREŠKE

Dvoboj za prvo mjesto u A grupi u drugom kolu Svjetske lige u Kotoru večeras je završen drugom pobjedom Mađarske sa pet golova razlike 16:11 (3:3 7:2, 4:4, 2:2). Prvi susret u Đeru 18. januara pripao je takođe evropskom prvaku (14:9) koji je na ovaj način potvrdio prvu poziciju pred nastavak kvalifikacija u Svjetskoj ligi.
Izabranici Vladimira Gojkovića dobro su počeli utakmicu. Vodili su 2:0 i 3:1, i imali priliku da steknu značajnu prednost u prvoj četvrtini, ali je nekoliko grešaka, bilo dovoljno da Mađarska stigne do 3:3. Mrežu Mađara u prvom dijelu su pogađali Popadić, Matković i Petković. Matković je promašio peterac, a Pedo, Erdelji i Vadovič su uspjeli da savladaju Dejana Lazovića.
U drugoj četvrtini pravi potop domaćih. Gosti su igrali fenomenalno i u napadu i u odbrani. I ova četvrtina je potvrdila da pobjede domaćih neće biti jer Lazović je primio sedam, a njegove kolege postigle dva pogotka i na poluvremenu rezultat je bio 10:5 za Mađarsku.
U nastavku, Petković i saigrači su nastojali da stignu do egala, i uvedu meč u neizvjesnu završnicu, ali su Mađari čuvali stečenu prednost i uoči poslednje četvrtine imali prednost 14:9. Nerješen rezultat bio je u poslednjij četvrtini i Mađari su zasluženo slavili u Kotoru.
Strijelci za Crnu Goru su: Savo Ćetković i Vlado Popadić po dva, Dušan Matković, Marko Petković, Marko Mršić, Bogdan Đurđić, Miroslav Perković i Aleksa Ukropina po jedan.
Strijelci za Mađarsku, su: Kristijan Manherc, Erik Čačkovski, Balaš Erdelji i Akoš Konarik po dva, Viktor Vadovič, Toni Nemet, Vendel Vigvari, Silard Janšik, Adam Nađ po jedan.

Plasman:

Grupa A: Mađarska šest Crna Gora bez bodova, Rumunija je odustala od takmičenja.
Grupa B: Španija tri, Francuska tri, Njemačka je bez bodova.
Grupa C: Srbija šest, Italija tri, Slovačka je bez bodova.
Grupa D: Hrvatska tri, Grčka je bez bodova, Rusije je isključenja iz takmičenja.

Po dvije selekcije će izboriti plasman na završni turnir. Pobjednici četvrtfinalnih duela će izboriti plasman na finalni turnir Svjetske lige, a podsećanja radi, prvo mjesto u ovom takmičenju, brani selekcija Crne Gore.
Grupa u kojoj se nalaze Crna Gora i Mađarska, ukršta sa grupom u kojoj su Španija, Francuska i Njemačka. Grupa u kojoj su Srbija, Italija i Slovačka, ukršta sa grupom u kojoj su Hrvatska i Grčka.