VATERPOLO: JADRAN PRUŽIO DOBAR OTPOR LIDERU

Vaterpolisti Jadrana  završili su takmičenje na turniru u Podgorici osvajanjem trećeg mjesta i plasmanom u glavnu rundu  takmičenja kvalifikacija za Ligu šampiona. Danas u poslednjem 6. kolu Petković i saigrači poraženi su od pobjednika grupe mađarskog OSC 12 :9 (2:3, 4:3, 3:2, 3:1) ali nijesu razočarali. U prvom dijelu utakmice su bili ravnopravni i tek je u poslednjoj četvrtini došlo do izražaja iskustvo i kvalitet ekipe iz Budimpešte.

Jadranovi vaterpolisti su poslije početne prednosti gostiju, preokrenuli rezultat i golovima Danila (dva) i Vasilija Radovića poveli sa 3:1. Sredinom  druge četvrtine rezultat je bio 5:3 za Novljane ali iskusni rival izjednačio je na 5:5. Danilo Radović ponovo je donio prednost od 6:5 četvrtim golom. U drugom poluvremenu vaterpolisti OSC su stvorili prednost od 8:6 i 9:7 i rutinski utakmicu priveli kraju.

Strijelci za Jadran: Danilo Radović 5, Vasilije Radović, Martin Gardašević, Uroš Vučurović i Jovan Vujović po gol.

Plasman: OSC 18, Jadran (Split) 15, Jadran HN 12, Apolon 9, Sintez 6 i Zaibas bez bodova.