VATERPOLO: IVOVIĆ SA PRO REKOM OSVOJIO KUP

Pro Reko je osvojio osmi trofej u Kupu Italije, a pehar je podigao kapiten ekipe, Novljanin Aleksandar Ivović, koji je nedavno stavio paraf na novi dvogodišnji ugovor sa timom iz Italije. Reko je u velikom finalu pobjedio Brešu 11:10, a neizvjesna završnica nije mogla ni da se nasluti, jer je Reko u jednom trenutku imao sedam golova više.

Ivović i saigrači odlično su otvorili utakmicu. Nakon prve četvrtine vodili su 5:1, na poluvremenu 9:3, početkom posljednje četvrtine postigli pogodak za 11:5. Tad je krenula serija Breše. Nanizala je pet pogodaka, imala napad za izjednačenje.

– Dugo smo se pripremali za nastup za ovaj turnir Kupa. Tri četvrtine finala smo odigrali na visokom nivou, i u odbrani, i u napadu. Kaznili smo svaku grešku Breše. Poveli sa 11:5, a onda se opustili, stali… Međutim, uspjeli smo pobijediti, kazao je kapiten Pro Reka Aleksandar Ivović nakon finala završnog turnira Kupa Italije, koji je odigran u Palermu.

Breša je finale izborila 17:8 pobjedom protiv Ortiđe, dok je Pro Reko 12:5 dobio u polufinalu domaćina, Palermo.

-Sve smo podredili osvajanju Kupa Italije. Zbog toga smo poslednji turnir Lige Šampioma u Ostiji, poslednje tri utakmice u grupi, igrali u sastavu s kojim igramo domaće prvenstvoi Kup. Nakon što smo ostvarili prvi cilj, okrećemo se završnici prvenstva Italije, a nakon toga nastupu na Final 8 evro Lige šampiona u Beogradu. Cilj je osvojiti sva tri trofeja ove sezone, jasan je Ivović.