Vaterpolo: Četvrtina malo za odlazak u Francusku

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je u Podgorici od reprezentacije Španije 15:10 (6:3 0:3,4:2,5:2) u utakmici za treće mjesto   evropskog dijela kvalifikacija za Svjetsku ligu. Gojkovićevi puleni ostali su bez mogućnosti da brane titulu osvojenu prošle godine u Tbilisiju.

Početak utakmice bio je više nego loš za Petkovića i saigrače. Španci su poveli 3:0 pa 4:1. Prva četvrtina je okončana sa 6:3 za „furiju“.

U drugoj četvrtini na krilima odličnih odbrana Petra Tešanovića njegovi saigrači su izjednačili golovima Petkovića i Mršića na 6:6.

I u drugom poluvremenu Španci su potvrdili da su stabilizovali igru, poveli su 7:6, a izjednačio je Vučurović na 7:7

Posle drugog nerješenog rezultata na utakmici, u trećoj četvrtini je Crna Gora tri puta imala priliku da povede, ali je sva tri puta pogađala stativu ili prečku. Fenomenalni Tešanović je poslije peterca koji je odbranio Peroneu u drugoj, skinuo peterac i Granadosu u trećem dijelu utakmice ali je u nastavku napada Granados uspio da se iskupi i Španija vodi 8:7. Nedugo zatim Munariz je pogodio za 9:7. Perković je uspio da smanji na 8:9. U samoj završnici, poslije problematične odluke sudija, Sanahuja je bio precizan za 10:8. I tada je utakmica odlučena.

U poslednjoj četvrtini reprezentacija Crne Gore juri izjednačenje ali konfuzni napadi domaćih  učinili  su da su Špnci postizali lake golove i zasluženo pobjedili mladu selekciju Crne Gore koja ima potencijala, ali jasno je da ne mogu da se nose sa evropskom elitom koja je ovog trenutka bolja.

Strijelci  za Crnu Goru su: Marko Mršić četiri, Marko Petković tri, Miroslav Perković, Uroš Vučurović, Vasilije Radović po jedan.

Prevagu na tasu Španije donijeli su Alberto Munariz sa četiri, odnosno Alvaro Granados i Rožer Tahulj sa po tri gola.

U finalu, Srbija je pobjedila  Italiju, a obje selekcije su izborile plasman na finalni turnir Svjetske lige u Strazburu, zajedno sa selekcijama Francuske, Španije, SAD, Australije, Kanade i Brazila.