Vaterpolisti Crne Gore izborili vizu za Svjetsko prvenstvo u Japanu

Podmlađena vaterpolo reprezentacija ispunila je glavni cilj na danas završenom 35. Evropskom prvenstvu.  Pobjedom nad reprezentacijom Gruzije 14:11 (6:4, 2:1, 4:3, 2:3), obezbjedili su plasman na Svjetsko prevenstvo, koje se u julu iduće godine održava u japanskoj Fukuoki.

Reprezentacija Gruzije  vodila je  u prvom dijelu prve četvrtini sa 3:2, a Crna Gora serijom 4:1 stigla do 6:4. Vladan Spaić je postigao dva, Vasilije Radović, Kanstantin Averka, Marko Petković i Dušan Matković po jedan gol.

S druge strane, precizni su bili Sarić dva puta, Vapenski i Bitadže. Odlično je ovu odlučujuću utakmicu za svoju reprezentaciju odigrao kapiten Marko Petković i njegovim golom početkom druge četvrtine poveli su 7:4. Miroslav Perković nije iskoristio zicer, a Šušiašvili je smanjio na 5:7. Aleksa Ukropina je precizan za 8:5. To je bio veliki kapital od tri gola, u prestale dvije četvrtine.

Sigurnost je unio i gol Vlada Popadića za 9:5. Oscilacija izabranika Vladimira Gojkovića u trećoj četvrtini karakteristične u ranijim utakmicama u Splitu nije bilo.

Reprezentativci Gruzije su teško dolazili do gola. Ipak, Dadvani je uspio da smanji na 6:9. Nedugo zatim, Marko Petković je lobom donio Crnoj Gori plus četiri – 10:6.

Jovan Sarić i njegovi saigrači se nijesu predavali, Vapenski je realizovao peterac za 7:10, ali je uslijedio novi gol Ukropine – 11:7.  Pridružio mu se i Averka i pitanje pobjednika i vize za Fukuoku je riješeno.

Golove za Crnu Goru, postigli su: Marko Petković i Kanstanin Averka po tri, Aleksa Ukropina, Vladan Spaić po dva, Dušan Matković, Miroslav Perković, Vlado Popadić, Vasilije Radović po jedan.

Kod Gruzije, najefikasniji su bili Boris Vapenski, Jovan Sarić i Dušan Vasić sa po dva gola. Marko Jelača,Šušiašvili, Dadvani, Bitadže i Boraldi po jedan.