U Portu odbojkašicama samo set protiv Portugala

Iznenađenja u Portu u utakmici drugog kola B grupe Srebrne lige Evropske odbojkaške konfederacije (CEV) nije bilo. Reprezentacija Crne Gore poražena je od Portugala sa 3:1, po setovima 25:17, 20:25, 25:18 i 25:16.

Djevojke selektora Milorada Krunić imale su u prvom setu po tri poena prednosti u nekoliko navrata, ali je domaći sastav serijom 6:0 preokrenuo, poveo 15:10 i riješio prvi set u svoju korist.

U drugom Crna Gora je bila na visini zadatka i izjednačila rezultat, da bi u preostala dva selekcija Portugala riješila utakmicu i izdvojila se u grupi sa maksimalnim učinkom.

Poene za Crnu Goru postigle su Danijela Džaković 21, Katarina Budrak 12, Mina Dragović i Dijana Vuković po 6, Lana Labović 2, Melisa Cenović i Nevena Vukčević po 1 poen. Reprezentacija Portugala je imala 17, Crna Gora 30 grešaka.

Neuspjeh u Portu je prvi poraz crnogorskih odbojkašica u grupi, nakon startnog trijumfa u Toršavnu protiv Farskih Ostrva sa 3:0.

Portugal, koji je u prvom kolu bila maksimalna protiv Gruzije, do drugog trijumfa došao je nakon 99 minuta igre.

Melisa Cenović i saigračice takmičenje u Srebrnoj ligi nastaviće u subotu  u Podgorici, utakmicom sa Gruzijom. Revanš susret sa istim rivalom na programu je sedam dana kasnije.

Utakmice sa Portugalom 14. juna i Farskim Ostrvima dva dana kasnije biće odigrane u Sportskom centru Igalo.