Stanković i Karadžić najbolji na turniru “Ivan Huić”

U organizaciji Teniskog kluba “Igalo” proteklog vikenda je na terenima Sportskog centra Igalo održan 8. Memorijalni turnir “Ivan Huić”. Riječ je o takmičenju iz kalendara Teniskog saveza Crne Gore za uzrast do 10 godina.

Na turniru je učestvovalo 12 takmičara u muškoj i ženskoj konkurenciji iz Srbije, Rusije i Crne Gore.

Kod dječaka pobjednik je Matija Stanković iz TK “AS” (Podgorica), koji je polufinalu savladao Artema Storozhuka iz Rusije 4:1, 4:1, a u finalu je bio bolji od Timofea Storozhuka 4:1, 4:3 (5). U polufinalu je T. Storozhuk pobjedio je Jovana Kekovića iz “As”-a 4:0, 4:0.

U konkurenciji djevojčica prvo mjesto je osvojila Martina Karadžić iz TK “Tivat”, koja je u finalu bila bolja od Nikoline Pešić iz TK “Elit” (Bijelo Polje), 4:3, 4:2. U polufinalu je Karadžićka pobjedila Lanu Kostić iz TK “Igalo” 4:1, 4:2, a Nikolina Pešić je bila bolja od Ester Vukotić iz Podgorice 4:2,4:2.