Reprezentativci (U16) bez četvrtfinala

Muška kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore igrači do 16 godina, koje sa klupe vodi Novljanin Rajko Krivokapić, nastavila je sa serijom poraza u A diviziji na šampionatu Evrope u Skoplju. U grupnoj fazi doživljena su tri poraza. U osmini finala momci poraženi su od reprezentacije Italije 78:72. Pobjeda “Azura” nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, a inferiornu ulogu gdje su u trećoj četvrtini gubili i 21 poen (56:35) popravili su u finišu utakmice ali nije bilo snage za preokret rezultata

U selekciji trenera Rajka Krivokapića najefikasniji su bili David Mirković i Andrija Jošović sa 23 poena. Dvociferen je bio i Marko Radunović sa 12 poena.

Crnogorskim košarkašima u nastavku takmičenja predstoji borba za plasman od 9 do 16 mjesta. Prvi rival, danas je reprezentacija Hrvatske, a utakmica se igra u 14:15. Poslednje plasirane tri selekcije iz Skoplja naredne godine igraće u “B” diviziji.